KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11003342
*
nr 1100 3342
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Akvarell, Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder, motivet: 29x21
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:41:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:23:27
1
Vinnande bud
3/4 18:39:49
1
justering av budtak
3/4 19:30:41
2
150 kr
3/4 19:30:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
Läs mer om Nils Carlstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils carlstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nils Carlstedt
nr 1100 3342
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Akvarell, Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder, motivet: 29x21
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 12:23:27 | 1 | Vinnande bud |
3/4 18:39:49 | 1 | justering av budtak |
3/4 19:30:41 | 2 | 150 kr |
3/4 19:30:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nils Carlstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils carlstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25